LEGENDA

Legenda Alexa
Królikowo i Magiczny Dzwon

W Królikowie magia czai się na każdym kroku. Zwierzęta mówią ludzkim głosem i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. lak i kiedy powstało? Tego nie wiedzą nawet najstarsze króliki, chociaż niektóre z nich twierdzą, że to wszystko sprawka Magicznego Dzwonu. W końcu byl w Królikowie od zawsze, zanim jeszcze pojawił się w nim pierwszy mieszkaniec.


Dzwon, mimo swego sędziwego wieku, wciąż prezentuje się wspaniale. Majestatyczny i lśniący, przywołuje tylko króliki o czystym sercu, którym pozwala wejść do bajecznej krainy pełnej śmiechu, zabawy i nieustającej radości. To jednak nie jedyne jego zadanie. Raz na dziewięćdziesiąt dziewięć lat, dzwon wybiera jednego, wyjątkowego królika, którego zadaniem jest opieka nad całym Królikowem. lego serce musi być nieskazitelne, uśmiech zawsze szeroki i szczery, a chęć do zabawy nieskończona. Chyba już wiesz, dlaczego wybrał Alexa, prawda?
Ale, ale! A co z ludźmi? Czy tylko króliki mogą dostąpić zaszczytu znalezienia Magicznego Dzwonu?
Na szczęście nasz kochany Alex i o tym pomyślał. Poprosił Dzwon, aby ten spełniał marzenia dobrych dzieci, jeśli tylko uda im się go znaleźć i wydobyć z niego donośny głos. Magiczny Dzwon zgodził się, a w przypływie dobrego humoru bywa, że i dorośli mogą go o coś poprosić. W zamian Alex każdego wieczoru pielęgnuje swego przyjaciela, aby ten zawsze cieszył oczy wszystkich swym wspaniałym blaskiem.

WESOŁA PIOSENKA